Informacja dotycząca 13 pensji

Informuję, że 13 pensja będzie wypłacana w dniach:

  • 2 marca - dla nauczycieli akademickich
  • 3 marca - dla pracowników nie będących nauczycielami.Informacja do rozpowszechnienia.

Na prośbę przewodniczącego NSZZ "SOLIDARNOŚĆ", zwracam się do wszystkich członków o zapoznanie się z poniższą informacją oraz rozpowszechnienie jej.


obrazekobrazek

Plik do pobrania.

Komunikat przewodniczącego zarządu regionu NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"

obrazek
Plik do pobrania.

Porozumienie Związków Zawodowych

Treść porozumienia jakie zostało podpisane w dniu 20 stycznia 2015 przez NSZZ "SOLIDARNOŚĆ", Forum Związków Zawodowych, OPZZ.

 


obrazek


 Link do pliku.


Nowi członkowie NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" ZUT

Miło mi poinformować, że nasze szeregi powiększyły się o nowych członków:
  1. Jan Purczyński
  2. Eugeniusz Kornatowski
  3. Renata Szadkowska
  4. Aneta Rosłań

Witamy ich serdecznie.

Zmarł Edmund Bałuka

Pogrzeb Śp. Edmunda Bałuki odbędzie się w dniu 17.01.2014 r na Cmentarzu Centralnym 

Program uroczystości pogrzebowych: wystawienie urny z prochami i modlitwa godzina 11:00 do 11:40, Kaplica Główna, pogrzeb godzina 12:00 (okolice pomnika Ofiar Grudnia '70Wywiad z Piotrem Dudą przewodniczącym NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"

Zapraszam, do przeczytania wywiadu z Piotrem Dudą. 

"Rząd na pewno nie zlikwiduje tych czterech kopalń. Będziemy bronić miejsc pracy..."

Czytaj dalej na RMF.FM 

Stanowisko Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w sprawie górniczych protestów

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” solidaryzuje się z uczestnikami spontanicznego protestu załóg górniczych, broniących swoich miejsc pracy w kopalniach należących do Kompanii Węglowej oraz popiera wszystkie działania górniczych związków zawodowych, reprezentowanych przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Ostrzegamy, że ewentualny konflikt z górniczymi związkami zawodowymi będzie konfliktem z całą „Solidarnością”.


Całkowicie podzielamy opinię Międzyzwiązkowego Komitetu, że rządy Donalda Tuska, a obecnie Ewy Kopacz, pozorowały negocjacje zwodząc górników pustymi deklaracjami, których celem było jedynie uspokojenie nastrojów społecznych przed wyborami do Europarlamentu i wyborami samorządowymi. Teraz poznaliśmy prawdziwe intencje rządu. Dlatego dzisiaj, po ogłoszeniu rządowego programu, który nie był nawet przedstawiony związkom zawodowym, czujemy się oszukani! Takie postępowanie – choć niestety wpisuje się w sposób prowadzenia dialogu z partnerami społecznymi przez PO-PSL – jest zwykłym oszustwem i będzie to miało daleko idące skutki.


Dzisiaj górnicy nie walczą tylko o swojej miejsca pracy. Walczą również o miejsca pracy w całym regionie, szczególnie w branżach które bez górnictwa nie mogą istnieć. Po raz kolejny przypominamy, że jedno miejsce pracy w kopalni generuje od kilku do kilkunastu miejsc pracy w otoczeniu.


Obrona polskiego górnictwa, to obrona polskiego bezpieczeństwa energetycznego, a tym samym polskiej racji stanu. Nie wolno dopuścić, aby nieodpowiedzialni politycy, którzy dodatkowo okazali się zwykłymi oszustami, dla doraźnego partyjnego interesu pogrążyli jedną z najważniejszych i strategicznych dla polskiej gospodarki branż.


Zmarł Edmund Bałuka

Informuję, że 8 stycznia w Warszawie zmarł Edmund Bałuka, legendarny przywódca strajku w Stoczni Szczecińskiej w styczniu 1971 r. Członek Ogólnomiejskiego Komitetu Strajkowego. Przewodniczący Zarządu Okręgowego Związku Zawodowego Metalowców. Odszedł kolejny z wielkich ludzi etosu Solidarności.

Cześć jego pamięci.

                         obrazek


Marian Jurczyk nie żyje.

Informuję, że pogrzeb Śp. Mariana Jurczyka odbędzie się w sobotę 3 stycznia o godz. 14.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (ul. Ku słońcu, wejście brama nr 1).
Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00 w Katedrze szczecińskiej p.w. św. Jakuba Apostoła (ul. św. Jakuba 1).
Wystawienie zwłok o godz 11.30

Marian Jurczyk nie żyje.

Z wielkim żalem informuję, że w dniu 30.12.2014 w wieku 79 lat zmarł Marian Jurczyk - długoletni przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" na Pomorzu Zachodnim, sygnatariusz porozumień sierpniowych oraz prezydent Szczecina. Żegnamy z żalem kolejnego z wielkich ludzi etosu Solidarności, którzy narażając swoje bezpieczeństwo podjęli  trud walki o prawa pracownicze. Była to wielka postać   NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"  pomimo, że nie zawsze był właściwie oceniany i doceniany. Nasz związek zawodowy jest spadkobiercą ideałów, o które walczył. Pamięć zarówno jego kolegów z okresu walki w latach 80 - również członków naszej organizacji uczelnianej, którzy ten związek z Śp. Marianem Jurczykiem tworzyli oraz kolejnego nowego pokolenia związkowców jest najtrwalszym wyrazem pamięci dla jego osoby i  dokonań.                                      


Cześć jego pamięci.


                                 obrazek

Życzenia dla członków, sympatyków NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" i wszystkich pracowników ZUT

obrazek
Link do życzeń.