Odpowiedz dla Pana Kanclerza

Witam, zapraszam wszystkich do zapoznania się z kolejnym pismem jakie KZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w ZUT wystosowała do Pana Kanclerza.
obrazek
Plik do pobrania.
                                                     Jakub Pęksińśki przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT

Pierwsze spotkanie w sprawie podwyżek 2015

Witam, informuję, że w dniu 29.05.2015 odbyło się pierwsze spotkanie Pana Rektora i Związków Zawodowych w sprawie podwyżek wynagrodzenia w roku 2015. W czasie spotkania Pan Rektor przedstawił Związkom Zawodowym swoją propozycję zwiększenia wynagrodzenia w roku 2015. Propozycja ta zostanie przeanalizowana i stosowne stanowisko w tej sprawie zostanie przedstawione Panu Rektorowi w najbliższym czasie.


                                                                                      Jakub Pęksiński przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT 

Podwyżki płac 2015

Witam, informuję wszystkich, że 29 maja 2015 r Pan Rektor zaprosił Związki Zawodowe na rozmowy w sprawie podwyżek płac w 2015 roku. Wszystkie nowe informacje i ustalenia będę przekazywał na bieżąco.
                                                                                      Jakub Pęksiński przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT

Nowi członkowie NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT

Kolejny raz, bardzo miło jest mi powitać nowych członków NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT.
                                                          Jakub Pęksiński przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT

Dotyczy zmian w Statucie ZUT

W dniu 25.05.2015 na posiedzeniu Senatu ZUT przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT, przedstawił uwagi oraz opinię prawną w sprawie proponowanych zmian w statucie naszej uczelni. KZ NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" stoi na stanowisku, że zaproponowane zmiany mogą działać na nie korzyść  pracowników.


obrazek
Plik do pobrania.
                                                          Jakub Pęksiński przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT

Sprawa adiunktów bez habilitacji - nowe informacje

W dniu 18.05.2015 roku odbyło się spotkanie Związków Zawodowych z Panem Rektorem w sprawie tzw. adiunktów bez habilitacji.  Na spotkaniu obecni byli również Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni prof. dr hab. inż. Ryszard PAŁKA, Prorektor ds. Kształcenia dr hab. inż. Witold BIEDUNKIEWICZ, prof. ZUT oraz Kwestor mgr Edward ZAWADZKI, co świadczy o bardzo poważnym traktowaniu sprawy przez władze Naszej Uczelni.


     KZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przedstawiła Panu Rektorowi swoje stanowisko prawne w sprawie. Spotkanie przebiegało w atmosferze wzajemnego zrozumienia i mamy szczerą nadzieję, że przedstawione przez KZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” argumenty prawne jaki i społeczne przekonały  wszystkich obecnych do zweryfikowania stanowiska w sprawie.                                                                                                                                  Jakub Pęksiński przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT


Nowi członkowie NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"

Witam, kolejnych nowych członków NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT.
Z każdym dniem jest nas coraz więcej.

                                                                         Jakub Pęksiński przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT

Podsumowanie spotkania na Chemii

Witam, w dniu 18.05.2015 roku odbyło się spotkanie KZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” z pracownikami Naszej Uczelni. Na spotkanie stawiło się kilkadziesiąt osób. Taka ilość osób świadczy o zaufaniu jakie pracownicy mają do Związku Zawodowego NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”,  ale także o wielkiej niepewności co do ich przyszłości zawodowej.  Na spotkaniu padło wiele pytań, głównie dotyczących spraw związanych z zatrudnieniem oraz podwyżkami płac w roku 2015. KZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” starała się udzielić wyczerpującej odpowiedzi, zgodnie z posiadaną wiedzą,  na wszelkie nurtujące pracowników pytania. Mamy szczerą nadzieję, że udzielone odpowiedzi przyczyniły się do wyjaśnienia wielu spraw.                                                                                                                Jakub Pęksiński przewodniczący NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w ZUT

Dotyczy spotkania na Chemii

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi otwartego spotkania KZ NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT w dniu 18.05.2015, informuję, że każdy chętny może uczestniczyć w spotkaniu. 
                                                                 Jakub Pęksiński przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT

Zaproszenie na spotkanie

Witam, zapraszam wszystkich członków, pracowników oraz sympatyków  NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"  na otwarte spotkanie.
obrazek

Plik do pobrania.

Proszę o rozpowszechnienie powyższej informacji wśród pracowników.
                                                                                         Jakub Pęksiński przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT

Dotyczy podziału środków dotacji statutowej

Szanowne Koleżanki i Koledzy, 09 kwietnia zwróciliśmy się do ministerstwa w sprawie przedstawienia informacji nt. podziału dotacji statutowej (pismo w załączeniu). W dniu wczorajszym otrzymaliśmy odpowiedź z ministerstwa. Niepokojące są zapowiedzi szczególnie odniesione do jednostek kategorii B. Proszę zwrócić również uwagę, że jednoznacznie widać, że redukcje zatrudnienia w jednostkach A+ i A wpływają niekorzystnie na poziom otrzymywanej dotacji. Pozdrawiam serdecznie Bogusław Dołęga

obrazekPlik do pobrania wraz z odpowiedzią z ministerstwa.

Sprawa adiunktów bez habilitacji

Informuje, że w związku z planowanym spotkaniem z Panem Rektorem w sprawie tzw. adiunktów bez habilitacji, KZ NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT skierowała do Pana Rektora kolejne pismo w sprawie. Mamy nadzieję, że rozmowy zakończą się pozytywnym rozwiązaniem satysfakcjonującym obie strony.
obrazek
Plik do pobrania.
Proszę o rozpowszechnienie powyższej informacji.
                                             Jakub Pęksiński przewodniczący NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT

Jest nas coraz więcej

Miło mi poinformować, że nasze szeregi ciągle się powiększają. Witamy nowych członków NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZUT. 

Umowa i poparcie dla Andrzeja Dudy

Dzisiaj Piotr Duda w imieniu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” podpisał z kandydatem na Prezydenta RP Andrzejem Dudą „Umowę programową” oraz oficjalnie udzielił mu poparcia.
- Wybory prezydenckie to wybory obywatelskie, a nie partyjne. „Solidarność” w ostatnich latach wskazywała kandydata, którego Związek popierał, ale dzisiejsze spotkanie jest historyczne. Po raz pierwszy podpisaliśmy „Umowę programową” z kandydatem na prezydenta – tłumaczył podczas konferencji prasowej, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

- Umowa jest zgodna z naszymi postulatami, jest polityczną gwarancją, że prezydent Andrzej Duda będzie dbał o nasze postulaty - mówił. - Mogę powiedzieć już teraz do wszystkich członków związku oraz wszystkich pracowników: głosujcie na Dudę! Oczywiście Andrzeja Dudę...  Niezależnie od tego jak skończą się te wybory (a mam głęboką nadzieję, że je wygramy), zyskałeś coś, czego nie można kupić: zaufanie obywateli i członków "Solidarności". Mam nadzieję, że wygrasz te wybory! –  odniósł się do Andrzeja Dudy przewodniczący.

 Kandydat na Prezydenta RP, Andrzej Duda, podziękował „Solidarności” za poparcie.

- „Godne życie w bezpiecznej Polsce” to nie tylko hasło, ale wizja.  Gospodarka, podatki powinny sprzyjać obywatelom, a tak się nie dzieje. Jako Prezydent RP chciałabym stać na straży dialogu społecznego i być jego patronem. Wierzę, że dialog jest możliwy i, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zacząć wspólnie go realizować – mówił Andrzej Duda.

Umowa zobowiązuje kandydata m.in. do działań na rzecz obniżenia wieku emerytalnego oraz korzystnych dla pracowników zmian w prawie pracy.

Andrzej Duda i  Piotr Duda złożyli wspólnie kwiaty przy grobie patrona NSZZ „Solidarność” bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. Następnie o godz. 13.00 rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej.
Treść umowy